Пасхальне послання

PPl2023

 

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада
Уманської єпархії 
Української Православної Церкви!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

  Знову по всьому світу різними мовами звучать ці великі слова, знаменуючи перемогу Христа над смертю, що свідчать про торжество Божої любові і звільнення людства від гріховного полону. Знову Господь за своїм невимовним довготерпінням сподобив нас почути це радісне вітання, в якому зосереджена вся наша віра, вся наша надія і вся наша любов.
  У подвигах посту і молитви ми провели дні Святої Чотиридесятниці і в сьогоднішню пасхальну ніч станемо учасниками духовної трапези радості. Жони-мироносиці, які прийшли рано-вранці в перший день тижня помазати тіло Іісуса, знайшли печеру порожньою. Їх страх і здивування розвіяв Ангел, який сповістив їм: «Він воскрес; Його нема тут» (Лк. 24, 6).
  Радісну звістку про Воскресіння Христове жони-мироносиці принесли апостолам, і з цієї миті вона стала головним предметом апостольської проповіді і місії Церкви Христової. Тому не випадково святий апостол Павло з такою силою нагадує християнам Коринфа: «А якщо Христос не воскрес, то і проповідь наша марна, марна і віра ваша» (1 Кор. 15, 14).
  Великодня радість про Воскреслого Спасителя не вміщується у нашому серці, вона виливається з нашої душі й несе духовне оновлення іншим людям. Слова «Христос Воскрес!» не мають рівних собі в людській мові! Вони є нашою найбільшою святинею, тому що в них – уся сутність нашої віри, вся непохитність нашої надії, вся сила нашої любові до Спасителя, за нас розп’ятого і в третій день за Писанням воскреслого.
Пасха Христова є центральною подією в історії людства. Її значення – у реальній перемозі життя над смертю, добра над злом. «Де твоє, смерте, жало?! Пекло, де твоя перемога?!» – викликує святитель Іоанн Златоуст.
   Страх вічної смерті не повинен панувати над нами. Смерть як радикальне зло знищена, і нам відкрилася повнота життя у Христі.
Пасха Христова – це реальний історичний факт і основа нашої віри. Святий апостол Іоанн Богослов пише: «Про те, що було від початку, що ми чули, що бачили своїми очима, що розглядали і чого торкалися руки наші, про Слово життя, – бо життя явилось, і ми бачили і свідчимо, і звіщаємо вам це вічне життя, яке було в Отця і явилось нам» (1 Ін. 1, 1-2). Це божественне життя явилося в Особі Христа Спасителя, Який постраждав і помер за нас з великої Своєї любові до роду людського: «Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне», – говорить Святе Письмо (Ін. 3, 16).
   Це вічне життя у Господі Іісусі дарується кожному, хто вірить і живе по цій вірі. Бо вустами можна називати себе християнином, а творити справи, які докорінно суперечать Євангельському вченню. Сьогодні ми стаємо свідками трагічних подій, коли православні християни в Україні зазнають лиха як від тих, хто раніше підкреслював своє братерство, а тепер благословляє і підтримує військову агресію проти України, так і від своїх співгромадян. Таке становище вимагає від кожного з нас дієвої любові до ближніх, терпіння і мудрості. Це своєрідний екзамен на те, наскільки ми дійсно є християнами.
   Дорогі браття та сестри, бережіть Віру православну як у її вченні, так і своїм життям. Не слухайте фальшивих проповідників та ревнителів не по розуму. До всього ставтеся з обережністю, щоби не погрішити в ділах віри. Воскреслий Христос «вчора і сьогодні Один і Той же» (Євр. 13, 8), лише, на жаль, ми стали іншими, через те, що умножилося беззаконня і укріпилося зло.
   Возлюблені у Господі пастирі, всечесне чернецтво, брати й сестри, і ті, хто перебуває в лоні нашої Церкви, і ті, хто заблукали! Сердечно вітаю всіх вас з великим і радісним святом Світлого Христового Воскресіння. Нехай Воскреслий Господь просвітить наш розум світлом розуму Святого Євангелія, душу-Любов’ю Хреста Свого, серце-чистотою Словес Своїх, щоб нам здійснювати свій життєвий шлях, постійно навчаючись в істинах Віри, зберігаючи між собою братерство і любов.
   В єдиній спасительній вірі у Воскреслого Христа, єдиними устами і єдиним серцем разом з Ангельськими силами заспіваймо радісну пісню: «Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели співають на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити».

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Милістю Божою, смиренний

+ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ
МАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Прочитано 173 разів Останнє редагування П'ятниця, 14 квітня 2023 17:58
Детальніше в цій категорії: « Пасхальне послання