П'ятниця, 10 квітня 2015 00:00

Богослужіння Великого четверга

У Четвер Страсної седмиці звершується спогад Тайної Вечері, під час якої Господь установив Таїнство Причастя.
За Літургією святителя Василія Великого, що звершується в цей день, замість Херувимської пісні цього дня звучить особливий тропар: «Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя приими: не бо врагом Твоим тайну повем, ни лобзания Ти дам, яко Иуда, но яко разбойник исповедаю Тя: помяни мя, Господи, во царствии Твоем». Ця пісня-молитва, що звучить від першої особи, слугує нам застереженням  недостойної участі у Тайній Вечері подібно Іуді. Тропар «Вечери Твоея тайныя днесь…» на Літургії Великого Четверга також є віршем до причастя і співається під час причащання й замість піснеспіву «Да исполнятся уста наша…».
На вечірньому богослужінні у Великий четвер (утрені Великої п’ятниці) читаються Страсні Євангелія - 12 євангельських читань, які розповідають про страждання і смерть Спасителя:
Під час читання “Страстей” люди стоять із запаленими свічками. Існує благочестива традиція: після богослужіння не гасити цей вогонь, а нести додому, щоб над дверима випалити знак хреста.
У цей величний день служби в кафедральному соборі міста Умані очолив, Його Високопреосвященство Високопреосвященнійший Пантелеімон Архієпископ Уманський і Звенигородський. Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.
Прочитано 716 разів