П'ятниця, 10 квітня 2015 00:00

Богослужіння Великої П’ятниці

10 квітня о 8-й годині ранку у кафедральному Свято-Миколаївському соборі міста Умані були відслужені уставні Богослужіння Великої П’ятниці: Царські Часи, зображальні, Велика Вечірня та мале повечір’я з каноном. На Царських Часах, посеред храму, духовенством були прочитані Страсні Євангелія. На Великій Вечірні Його Високопреосвященство Високопреосвященнійший Пантелеімон Архієпископ Уманський і Звенигородський очолив чин винесення Плащаниці. Плащаниця – зображення Христа, що лежить у гробі. З Престолу, ніби з Голгофи, виноситься з алтаря та покладається на гробницю посеред храму.
Після винесення Плащаниці, Владика Пантелеімон прочитав канон малого повечір’я «Розп’яття Господнє та плач Пресвятої Богородиці», зразу ж після канону Владика, священнослужителі та всі присутні з благоговінням приклалися до Святині.
У Велику П’ятницю о 17 годині у Свято-Миколаївському кафедральному соборі розпочалася Утреня Великої Суботи. Богослужіня очолив Його Високопреосвященство Високопреосвященнійший Пантелеімон Архієпископ Уманський і Звенигородський.
Після Шестопсалмія Владика та духовенство собору вийшли на середину храму звершили чин погребіння Святої Плащаниці, котрий полягає у співі віршів 17-ї кафізми, після кожного вірша кафізми духовенством читалися «Похвали», які розкривають усю глибину скорботи за померлим Спасителем. Також за Богослужінням відбувся хресний хід зі Святою Плащаницею довкола храму.
Прочитано 1300 разів