Субота, 30 травня 2015 00:00

Троїцька батьківська субота

У суботу, 30 червня, у переддень свята П’ятдесятниці, Свята Православна Церква звершує вселенське згадування всіх у вірі спочилих православних християн, що померли в надії воскресіння й життя вічного. За давньою традицією ця субота також називається Троїцькою батьківською. Зміст цього згадування дуже глибнний. В день П’ятдесятниці Дух Святий зійшов на землю для навчення, освячення і приведення всіх людей до вічного спасіння.
Тому Свята Церква закликає нас в цю суботу чинити спогад з вірою й молитвою про те, щоб спасительна благодать Святого Духа очистила гріхи всіх від віку спочилих праотців, отців і братів наших, і, клопочучи про збір усіх у Царстві Христовому, просить «упокоить души прежде отшедших на месте прохлаждения, яко не мертвии восхвалят Тя, Господи, ниже сущии во аде исповедание дерзнут принести Тебе; но мы живые благословим Тя и молим, и очистительные молитвы и жертвы приносим Тебе о душах их».
Молитва за покійних - це наша основна й неоціненна допомога тим, що відійшли у інший світ. Вічно жива душа померлого відчуває потребу в постійній молитві. Домашня молитва за померлих близьких - це наш святий обов’язок. Але особливу допомогу покійному робить згадування в Церкві. За християнським звичаєм в цей день після богослужіння заведено відвідувати могили померлих.

В цей поминальний день Його Високопреосвященство, Високопреосвященнійший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський відслужив Божественну літургію та панахиду.

Прочитано 993 разів