Неділя, 16 квітня 2017 00:00

ПАСХА. Торжество із торжеств

Воскресіння Христове – основа православної віри. «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша», – звертається до християн апостол Павло.

Значення воскресіння Христа для людства робить Великдень найзначнішим торжеством серед усіх інших свят - Свято свят і Торжество з торжеств.

Нічне пасхальне Богослужіння пронизане оптимізмом. Кожне читання і спів вторить словам огласительного слова святителя Іоанна Златоуста: «Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога? » Христос переміг смерть.

За трагедією смерті слідує тріумф життя. Після Свого Воскресіння Господь усіх вітав словом: «Радійте!». Смерті більше немає. Цю радість апостоли сповістили світові. Цю радість вони назвали «Євангелієм» – благою звісткою про воскресіння Христа. Ця ж радість переповнює серце людини, коли вона чує: «Христос Воскрес!», і вона ж озивається в ній головними словами її життя: «Воістину воскрес Христос!»

У день Світлого Христового Воскресіння, 16 квітня, богослужіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані почалося з читання Діянь Святих Апостолів. Згодом священство разом із прихожанами кафедрального собору зустріли свого владику в храмі. Владика звершив вхідні молитви, облачився і разом із усіма вийшов до воріт собору де відбулася зустріч Благодатного Вогню.

Стараннями прихожанина Свято-Миколаївського кафедрального собору, раба Божого Володимира Крижанівського в місто Умань був доставлений Благодатний Вогонь.

Його Високопреосвященство, Високопреосвященніший Пантелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський, запалив свічки полум’ям Благодатного вогню і роздав усім присутнім.

За півгодини до півночі перед Святою Плащаницею Владика відслужив полуношницю Великої Суботи.

Рівно опівночі тихим співом «Воскресіння Твоє, Христе Спасе» розпочався Хресний Хід. Урочисте обходження храму, що символізує хід жінок-мироносиць до Гробу Господнього, очолив Високопреосвященніший Пантелелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський. І ось замовкає спів і передзвін дзвонів. У повній тиші звучить голос Владики «Слава Святей, Единосущней, Животворящей и Нераздельней Троице...».

Духовенство вперше співає тропар Воскресіння «Христос Воскрес...». Під спів цього гімну всі заходять до храму, осяяного світлом. Під час співу пасхального канону Владика та духовенство багаторазово здійснюють кадіння храму і вітають віруючих словами «Христос Воскрес!».

Після співу стихир Пасхи Архіпастир зачитав Огласительне слово на Пасху Господню святителя Іоанна Златоуста.

На літургії, перед Причастям, Владика прочитав Пасхальне послання Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всія України та привітав усіх присутніх із Пасхою.

По завершенні богослужіння Владика освятив Артос, паски та великодні приношення віруючих.
Прочитано 717 разів