Середа, 24 травня 2017 00:00

Престольне Свято Кирило-Мефодіївського храму

24 травня, у середу 6-ї Неділі після Пасхи, Його Високопреосвященство, Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський, з архіпастирським візитом відвідав храм святих рівноапостольних Мефодія і Кирила міста Умані.

У цей день Свята Православна Церква відзначає пам’ять святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, учителів Словенських. Святі рівноапостольні первоучителі й просвітителі, брати Кирило і Мефодій, склали слов’янську азбуку і переклали на слов’янську мову книги, без яких не могло звершуватися богослужіння: Євангеліє, Апостол, Псалтир і вибрані служби.

О 9-й годині ранку владику зустріли з короваєм та квітами біля храму прихожани та священики. Після теплої зустрічі розпочалася Божественна Літургія.

За богослужінням архієпископу Пантелеімону співслужили: благочинний Уманського міського округу прот. Олександр Смагло, клірик храму святих рівноапостольних Мефодія і Кирила протоієрей Миколай Іщенко, та настоятель храму Казанської ікони Божої Матері села Іванівки протоієрей Василій Скрипник.

В храмі зібралось чимало вірян, котрі разом із духовенством піднесли сугубу молитву за мир в Україні.

По завершенні Літургії владика звернувся до прихожан та гостей зі словом проповіді, привітав усіх присутніх з храмовим святом, побажав миру, злагоди та довголіття.
Прочитано 1193 разів