Вівторок, 06 червня 2017 00:00

Божественна літургія в кафедральному соборі та Хресний хід до поклонного хреста

  У понеділок 5 червня до Свято-Миколаївського кафедрального собору м. Умані зібралися численні священнослужителі та миряни Уманської єпархії. Святкування розпочалося освяченням води, після якого було звершено Божественну літургію. З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона богослужіння очолив секретар єпархії прот. Вадим Паєвський, у співслужінні отців благочинних та численних священиків єпархії.

  По завершенні Літургії всі її учасники, вишикувавшись у колону, вирушили Хресним ходом вулицями Умані до приміщення районного відділу Національної поліції України, де на початку ХХ століття розташовувалася в’язниця, яка стала місцем сповідницького та мученицького подвигу сотень жителів Уманщини. Йдучи вулицями міста, учасники Хресного ходу співали молитви до Бога, Його Пречистої Матері та Новомучеників і сповідників Уманщини.

  Біля поклонного Хреста, що встановлений поруч з приміщенням колишньої в’язниці, був відслужений молебень за мир в Україні. Також було звершено заупокійну літію, на якій пом’янули всіх, хто віддав своє життя за віру християнську, постраждавши від безбожної влади.

Прочитано 1680 разів