П'ятниця, 07 квітня 2023 00:00

7 квітня – свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

  Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з двунадесятих свят Православної Церкви. Воно присвячене події, яку описано в Євангелії від Луки: Діві Марії явився Архангел Гавриїл і сповістив про майбутнє народження Сина Божого і Спасителя світу – Господа нашого Іісуса Христа. Саме слово «благовіщення» означає «добра звістка». Такою благою звісткою стали слова Архангела: «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Ти благословенна поміж жонами ... ти знайшла благодать у Бога; І ось ти зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Іісус »(Лк. 1, 28-38).
  В день Благовіщення Пресвятої Богодиці Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський очолив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Архієрею співслужили клірики єпархії.
  На малому вході Високопреосвященніший Владика удостоїв протоієрея Миколая Іщенка церковної нагороди - права носіння митри.
  За богослужінням піднесли особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.
  Високопреосвященніший Митрополит Пантелеімон рукоположив монаха Феодосія у сан ієродиякона.
  По завершенні богослужіння Владика привітав усіх зі святом та звернувся до присутніх зі словами проповіді.

Прочитано 639 разів